Aktywna nadzieja. Jak spojrzeć prawdzie w oczy i w kreatywny sposób sprostać katastrofie, w której uczestniczymy - Joanna Macy

Aktywna nadzieja. Jak spojrzeć prawdzie w oczy i w kreatywny sposób sprostać katastrofie, w której uczestniczymy

By Joanna Macy

  • Release Date: 2023-07-26
  • Genre: Fiction & Literature

Description

Stoimy przed wyzwaniami, o których nawet trudno myśleć.

Wielkie wymieranie gatunków, kryzys klimatyczny, kryzysy gospodarcze, choroby cywilizacyjne, zaburzenia psychiczne, pandemia, czy wojny hybrydowe to tylko niektóre z dręczących nas problemów. Jak radzić sobie z poczuciem beznadziei, że lepiej już było i będzie tylko gorzej?

Joanny Macy i Chris Johnstone w Aktywnej nadziei pokazują nam jak stawiać czoło kryzysom, abyśmy mogli im sprostać z większą odpornością i twórczą mocą. . Proponują Praktykę Ponownego Połączenia - to holistyczne podejście oparte na filozofii głębokiej ekologii, osiągnięciach współczesnej psychologii, zakorzenione również w duchowości i nauce. To także praktyczne narzędzie oraz metoda pracy w ramach warsztatów prowadzonych na całym świecie - również w Polsce. Wyposażają nas w umiejętności, dzięki którym możemy zmierzyć się z nadciągającą katastrofą i aktywnie uczestniczyć w Wielkim Zwrocie, od cywilizacji zniszczenia do społeczeństwa podtrzymującego życie, który pozwoli zregenerować się naszej planecie.

Aktywna nadzieja jest podróżą intelektualną, jaki i praktycznym poradnikiem. Nadziei potrzebujemy dziś jak nigdy w historii.

Nadzieja bez działania to naiwny optymizm. Działanie bez nadziei może zawieść, ponieważ nie wierzy w swoje cele. Aktywna nadzieja jest współczującym i mądrym przewodnikiem, który łączy te siły, aby zrozumieć, kim jesteśmy, czego potrzebujemy i do czego jesteśmy zdolni. Jest to także genialny przewodnik po relacjach między tym, jak wyobrażamy sobie siebie i świat, a tym, co możemy w nim zrobić.
Rebecca Solnit, autorka Mężczyźni wyjaśniają mi świat

Książki o społecznej i ekologicznej zmianie zbyt często pomijają niezbędny element: jak zmieniać siebie, aby pozostać wystarczająco odpornym, wystarczająco silnym, aby w pełni zaangażować się w tę wielką zmianę? Aktywna Nadzieja pięknie wypełnia tę lukę, zabierając czytelników w podróż poprzez wdzięczność, rozpacz, połączenie, i ostatecznie ku transformacji.
Naomi Klein autorka To zmienia wszystko

Comments